Kontakt

Přiveď s námi
mládež zpět
ke zdravému
pohybu

Tematické přednášky a lekce
pro trenéry, sportovní pedagogy a rodiče.

uvodni-fotka

O projektu

Pomáháme dětem vrátit se ke sportu a tento návrat usnadnit i lidem, kteří je vedou. Pandemická opatření uplynulých let se nepříznivě odrazila na stavu mnohých školáků. Obezita, ztráta fyzických schopností, i psychické problémy. S tím vším se nyní nastupující generace potýká.

Proto jsme připravili sérii tématických přednášek a lekcí pro trenéry a sportovní pedagogy. Připojte se k projektu vzdělávání v oblasti tělovýchovy, fyziologie a zdravé výživy. Jednotlivými tématy vás provedou ty největší špičky z oborů.

Učitelé tělocviku a trenéři mají výjimečnou pozici v tom, že nakládají s činností, která děti v naprosté většině baví, neměli by tedy zábavu brzdit, ale mazaně rozvíjet.

Naši přednášející

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc

Přední český kardiochirurg, emeritní přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEMu

V roce 1991 provedl svou první transplantaci srdce. Od té doby jich má za sebou úspěšných více než 300 (data z r. 2017). Tato čísla ho řadí k vysoce uznávaným operatérům v Evropě.

PhDr. Marian Jelínek, Ph.D.

Hokejový trenér, pedagog, kouč a publicista

Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Kromě aktivní trenérské kariéry se zabývá psychologií sportu a na toto téma sepsal řadu knih. Získal doktorát z filosofie. Spolupracoval například s Jaromírem Jágrem a nyní je koučem tenistky Karolíny Plíškové.

Ing. Petr Havlíček

Patří k nejznámějším výživovým specialistům v České republice

Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně. Výživě a životnímu stylu se věnuje celý svůj profesní život. Je autorem několika e-learningových kurzů, týkajících se stravovaní a životního stylu a také spoluautorem 9 knih. 

Mgr. David Vrbický

Vedoucí fyzioterapeut Ústřední vojenské nemocnice

Je absolventem LF UK, obor fyzioterapie. Vystudoval také andragogiku (aplikovaná pedagogická věda o výchově a vzdělávání dospělých). Jako fyzioterapeut se účastnil Olympijských her v Londýně, Soči a Rio de Janeiru. Rukama mu prošla široká škála sportovců.

Mgr. Dominik Kadlec

Šéftrenér, ale i autor Metodické příručky pro vedení pohybových aktivit v mateřských školkách v rámci projektu Hodina pohybu navíc

Dominik Kadlec má 13 let zkušeností, během kterých prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Momentálně působí na FAČR v pozici vedoucího trenérské UEFA A licence a analytika na Úseku vzdělávání.

Ohlédnutí za přednáškami v roce 2021

Partneři akce

Pořadatel

  Podej Ruku Sportu
Hlavní zástupce: Stanislav Tkadlec 
standa@podejrukusportu.cz