Kontakt

Přiveď s námi
mládež zpět
ke zdravému
pohybu

Tematické přednášky a lekce
pro trenéry, sportovní pedagogy a rodiče.

uvodni-fotka

O projektu

Pomáháme dětem vrátit se ke sportu a tento návrat usnadnit i lidem, kteří je vedou. Pandemická opatření uplynulých let se nepříznivě odrazila na stavu mnohých školáků. Obezita, ztráta fyzických schopností, i psychické problémy. S tím vším se nyní nastupující generace potýká.

Proto jsme připravili sérii tématických přednášek a lekcí pro trenéry a sportovní pedagogy. Připojte se k projektu vzdělávání v oblasti tělovýchovy, fyziologie a zdravé výživy. Jednotlivými tématy vás provedou ty největší špičky z oborů.

Pro koho jsou
přednášky určené?

01
Trenér mládeže

Kamarád a leader, který přebírá zodpovědnou roli, motivuje a určuje směr, kterým se děti vydají. Tréninky jsou zábavné a děti se na ně těší. 

02
Zodpovědný rodič

Prvním vzorem pro dítě je vždy rodič. Ten vždy svým přístupem určuje směr dítěte. Přístup, atmosféra a zdravý pohyb, to vše může být skvělý odrazový můstek pro budoucnost našich děti.

03
Sportovní pedagog

Učitelé na prvním stupni ZŠ jsou důležitou součástí vývoje každého dítěte a hrají roli v tom, jestli dítě získá pozitivní vztah ke sportu a k pohybu obecně.

Přednášky v roce 2023

Postura neboli držení těla jako příčina a následek sportovních zranění

Přednášející: prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.
Datum: 12. 10. 2023
Začátek: 17:00 - 20:00 
Místo: Přednáškový sál Znojmo - Louka
Cena: 500 Kč
Vstupenky lze koupit zde: smsticket.cz

O přednášce

Věděli jste, že je pohyb a správné držení těla důležité při celkovém rozvoji dítěte? Na přednášce pana prof. Koláře se dozvíte, jak může postura a posturální funkce ovlivnit řadu zranění. Tyto funkce zároveň ovlivňují technické provedení pohybu.

Přednáška bude zaměřená na vysvětlení principů posturálních funkcí a stereotypů.

Uvidíte také praktickou ukázku základních posturálních stereotypů, jejich analýzu a postupy pro jejich korekci.

Partneři akce

Pořadatel

  Podej Ruku Sportu, z. s.
IČO: 19362323